لوگوی ستاد دیه خراسان رضوی

بیست و هفتمین دوره مسابقات قرآنی مددجویان زندان های استان خراسان رضوی به میزبانی زندان تربت حیدریه برگزار شد

 به گزارش روابط عومی اداره کل ، مسابقات قرآنی مددجویان استان خراسان رضوی با حضور امام جمعه شهرستان, رئیس دادگستری ، دادستان شهرستان ، مسئولین اداره کل زندانهای خراسان رضوی و جمعی از مسئولین شهرستان و با شرکت مددجویان شهرستانهای مشهد- چناران – درگز – سبزوار – کاشمر – گناباد – تربت حیدریه- تایباد – تربت جام –قوچان –سرخس -نیشابور در ۱۰ رشته قرآنی برگزار شد.

علی عبدی مدیر زندان تربت حیدریه، در مراسم  افتتاحیه این مسابقات به اهمیت و ارزش والای قرآن و آموزه‌های قرآنی در زندگی اشاره و توسعه برنامه‌های قرآنی را از اولویت‌های اصلی سازمانی اعلام کرد.
وی افزود: انس و آشنایی هر چه زیادتر با قرآن باعث نورانیت و حلال بسیاری از مشکلات است و همه نواقص جامعه از مأنوس نبودن با قرآن و معارف قرآنی سرچشمه می‌گیرد.
موسوی مهر معاونت قضایی اداره کل زندانهای خراسان رضوی ، با اشاره به اینکه بایستی در توسعه نهضت قرآن آموزی به مرتبه‌ای برسیم که آموزه‌های قرآن در تمام ابعاد زندگی کاربردی شود و پیروی از فرهنگ قرآنی واحکام شرعی و سنت را موجب تحکیم و بقای خانواده‌ها دانستند.
در این مسابقات پس از رقابت مددجویان در یک فضای معنوی طبق نظر هیأت داوران که از کارشناسان خبره علوم قرآنی کشوری و استانی بودند ، در مجموع زندان تربت حیدریه مقام اول  – زندان تربت جام مقام دوم و اردوگاه چناران مقام سوم را کسب کردند.
در مراسم اختتامیه بیست و هفتمین دوره مسابقات قرآنی مددجویان زندانهای استان خراسان رضوی حجت الاسلام دارابی رییس اداره فرهنگی زندانهای خراسان رضوی ضمن تشکر از مجموعه زندان تربت حیدریه، بواسطه تدارک بسیار خوب این دوره از مسابقات نسبت به ادامه و تقویت فعالیتهای قرآنی در تمامی جنبه های معرفتی در بین  زندانیان توصیه نمود چرا که قطعاً در پناه این مهم انسانها بدون خطا و اشتباه در اجتماع زندگی پر نشاط و سالمی خواهند داشت.

خبر اصلی

تغییر تم سامانه

رنگ ها


حالت چیدمان

الگوها